• Monika Gawinecka

Sylvester Stallone i jego droga do sukcesu

Najczęściej widzimy końcowy sukces.🤩 Rzadziej: drogę do niego🙄 A prawda jest taka, że droga do sukcesu rzadko kiedy jest prosta i trwa 5 minut. Poniżej 👇fragment wywiadu, w którym Sylvester Stallone opowiada o swojej ścieżce do roli Rocky’ego Balboa 💪


Komplikacje przy porodzie sparaliżowały częściowo jego twarz i sprawiły, że mówił niewyraźnie. Niezbyt udany „start w życie” dla aktora🤔 A jednak. Sly wolał koncentrować swoją uwagę na marzeniu, nie na przeszkodach. I to pomimo wielu przeciwności losu na swojej drodze do aktorskiego sukcesu.


Grał bodajże od 7 lat zanim powstał „Rocky”. Nie ma co ukrywać - często klepał biedę. Trafiały się role, ale na większości castingów było odrzucany ze względu na swoje „wady”.

Sly postanowił uczynić z nich atut 👍 To on jest autorem scenariusza do tego filmu. Napisał go w trzy i pół dnia, zainspirowany walką Muhammad’a Ali, którą właśnie zobaczył. I co tutaj dużo mówić: również tym, co sam w życiu przeszedł.

Na scenariusz w końcu zwrócono uwagę Na Stallone jako odtwórcę głównej roli - nie

Proponowano coraz wyższe stawki za sam skrypt. Tyle, że on wiedział, że tak naprawdę to nie jest gra tylko o pieniądze, ale przede wszystkim o marzenie. A jego marzeniem było BYĆ AKTOREM 💗

Pisał Rocky’ego pod siebie: skoro nie dostaje ról, bo jest „zbyt”, albo „za bardzo” albo „za mało” - stworzył sam dla siebie coś, co było IDEALNE dla niego..

Rezultat? Jego charakterystyczne cechy, jego życie, jego osobowość, uczyniły głównego bohatera tego filmu wiarygodnym. Unikalnym. Autentycznym. A do tego film - kasowym przebojem.

Na warsztatach często „dajemy Wam popalić”. Tak, to fakt. Bo naszym celem jest stworzyć Wam wymagające i… bezpieczne środowisko do przetestowania swoich pomysłów i granic. Przeprowadzić Was przez szereg (naturalnych!) psychologicznych reakcji na to co trudne, nieznane, ba - nawet przez porażkę. I nauczyć wychodzić z tego wszystkiego zwycięsko.

Czasami wystarczy jedna lekcja, czasami cała seria.

Każdy ma swoją drogę do przejścia 🚶‍♂️🏃‍♀️ 😍😘🚜🛴🚍🚀⛵️

I to jest w życiu i w każdym z nas właśnie najpiękniejsze 😘


Zapraszamy!

Kursy dla tancerzy

Szkolenia biznesowe


#OdważnyKrokNa czym skupić naszą uwagę, aby uzyskać maksimum naszych możliwości, aby odnieść sukces nawet w niesprzyjającej sytuacji?


O tym opowie Ci nasz film "Wykorzystanie przestrzeni - Odcinek 1: jak działać na przekór ograniczeniom?" wzbogacony o ćwiczenia i dodatkową wiedzę w artykule "Ograniczona przestrzeń czy ograniczony...umysł? Czyli jak działa nasza uwaga." 👍👍
Obserwuj

  • YouTube - Biały Krąg

©2020 by Bold Move