Czy ten kurs tańca jest dla mnie? Co rozwinę i czego nauczę się na zajęciach?

Czy ten kurs tańca jest dla mnie? Co rozwinę i czego nauczę się na zajęciach?

Warsztaty improwizacji 

pytania i odpowiedzi

Uczymy improwizacji tanecznej w ramach serii warsztatów o nazwie „JA w tańcu - poziom Open”. Czasami, zanim się zapiszecie na ten kurs tańca, macie pytania.

 

Oto najczęstsze z nich wraz z odpowiedziami. Przeczytaj, albo śmiało pytaj 😃 Odpowiadamy na maile, telefony, wiadomości na Facebooku, Instagramie. Na pocztówki nie. No, chyba, że przyszły z jakiegoś fajnego miejsca na świecie, które lubimy.

Na  początku każdej lekcji prosimy Was o zapamiętanie 3 ważnych zasad, które pomogą Wam się otworzyć na improwizowany ruch i w pełni skorzystać z zajęć:

  1. Naszym wspólnym celem jest pomoc, nauka i maksymalne uwolnienie kreatywności

  2. Każdy ma swoja drogę rozwoju artystycznego, indywidualne potrzeby i tempo.  Dlatego ocenianie siebie i porównywanie się z innymi jest pozbawione sensu i niepotrzebnie utrudnia Ci ten proces #PsychologiaTwórczości

  3. Na tym kursie nie ma złego ruchu. To, co tutaj się dzieje, jest Twoje i dla Ciebie. To, co robisz nigdy nie jest pomyłką lub porażką. Jest próbą i eksperymentem, który w odpowiednim czasie zaprowadzi Cie w ciekawe i właściwe miejsce w tańcu! #ProcesInkubacji

Do rzeczy

Dla kogo są te lekcje?

Nasz kurs jest dla wszystkich, którzy tańczą. Nie ważne jaki taniec (high heels, hip hop, balet, batchatę, krakowiaka - wszystko wszystko). Nie ma też znaczenia jak długo tańczysz 

 

Dla początkujących: nie odkładaj w czasie włączenia improwizacji do swojego rozwoju jako tancerz. Improwizacja jest kursem tańca, który nie wymaga perfekcyjnej techniki tańca, ale świetnie wpływa póżniej na jej łatwiejsze przyswajanie! Zobaczysz, im prędzej oswoisz się z improwizacją, tym szybciej zauważysz jej pozytywne działanie.

 

Dla bardzo zaawansowanych, którzy zjedli zęby na tańcu, albo np. są instruktorami: tak, warto przyjść. Szczególnie jeżeli czujesz, że gdzieś po drodze zgubiła się trochę Twoja radość z tańca i tworzenia - mamy nadzieję, że dzięki naszym kursom z improwizacji na nowo ją odkryjesz. Tchniesz w swój taniec i w swoją technikę zupełnie nowe życie. Bo być może z czasem sprawy wjechały trochę w rutynowe tory.  Nigdy nie jest za późno, aby to zmienić. Na naszych lekcjach z improwizacji uświadomisz sobie, jak duuuużo jeszcze ekscytujących i nieznanych barw, dróg, emocji i doznań w tańcu jest potencjalnie przed Tobą do odkrycia! #UmysłPoczątkującego

 

Dla wszystkich pomiędzy: nie myśl. Zrób to. Nie pożałujesz.

 

Oto najczęstsze powody, dla których tancerze zapisują się na nasze kursy z improwizacji.  Możesz przeczytać, ale pamiętaj: liczy się tylko Twój własny cel.

Jak wyglądają zajęcia?

Lekcje w ramach kursu "JA w tańcu - Open" prowadzimy w duecie Mario + Monika: zawodowy choreograf + mentor branży kreatywnej.  To sprawia, że podczas naszych lekcji tancerze  osiągają lepsze efekty:  rozwijają się szybciej i wielowymiarowo.

 

  • Każdy warsztat to zestaw ćwiczeń rozwijających Twoją wyobraźnię twórczą i ruchową.

  • Dotykamy też m.in. zagadnień z psychologii twórczości. Pokazujemy jak działa nie tylko nasza świadomość ciała, ale też nasz…mózg. I oczywiście rolę serca i pasji w sztuce ❤️  

  • Na lekcjach pokazujemy, jak czerpać inspirację taneczną z innych dziedzin życia i  sztuki.  

  • Generalnie, wychodzisz od nas z taką wiedzą i doświadczeniami, które procentują nie tylko w tańcu!

 

Na lekcjach jest dużo ruchu i tańca. Przeplatamy go chwilami skupienia i uwagi na innego rodzaju ćwiczeniach, kawałku wiedzy czy refleksji i wymianie doświadczeń.

Możesz przyjść na jedne warsztaty i na pewno się na nich odnajdziesz, możesz przyjść na kolejne moduły i na pewno nie będziesz się nudzić! Każda lekcja wnosi coś nowego!

Kiedy kolejny termin warsztatów?

W Krakowie staramy się robić kursy tańca z improwizacji przynajmniej raz w miesiącu. W innych miastach - różnie.  Najlepiej zapisać się na nasz newsletter - wtedy otrzymasz powiadomienie o miejscu i terminie kolejnej lekcji.

Ile trwają lekcje z improwizacji tanecznej?

Zazwyczaj 3 h. Doświadczenie pokazuje, że to najbardziej optymalny czas: przy krótszych nie zawsze idzie przekazać najistotniejszą wiedzę i wskoczyć w artystyczny flow. Przy dłuższych - zmęczenie daje już trochę o sobie znać. Tak, robimy w trakcie przerwy - krótkie, średnio raz na 1h.

Jak mam się do tych lekcji tańca przygotować?

Przede wszystkim liczy się to, aby na zajęcia z improwizacji przyjść z otwartą głową i pozytywnym nastawieniem. Nie osądzać siebie, nie porównywać się z innymi. Po prostu otworzyć się na ruch i dobrą zabawę. W reszcie będziemy Ci pomagać i Ciebie wspierać.

 

A po warsztatach: zobacz nasze materiały video i poczytaj nasze wpisy na blogu. Piszemy je dlatego, aby nasi uczestnicy mogli cały czas się rozwijać i iść do przodu. W tańcu, ale też poza nim.

Z rzeczy praktycznych: ubierz się wygodnie. Możesz tańczyć w butach sportowych lub skarpetkach.  Buty na obcasie odpadają. Weź wodę.

Czy wystarczą mi jedne zajęcia czy muszę przyjść na serię?

Każdy 3h blok zajęć z improwizacji ma swoją myśl przewodnią i jest osobnym, zamkniętym tworem. Możesz przyjść na tyle naszych zajęć tanecznych, na ile potrzebujesz - to Ty najlepiej ocenisz, czy wystarczą Ci jedne takie warsztaty, czy też może warto zostać stałym bywalcem tego typu lekcji tańca.

 

 

Pamiętaj: kreatywność (a więc i umiejętność improwizacji!) jest jak mięsień: ćwiczona, rośnie!! 😃💪

Jak idziesz na siłkę po raz pierwszy, czy oczekujesz od siebie, że zrobisz martwy ciąg z 100 kg na sztandze? ;-). Albo że od razu przebiegniesz maraton? No właśnie.

Brak mi odwagi. Nie wiem czy nie dam plamy na tych zajęciach. I tym podobne.

Widzisz, odwaga to jedno z najważniejszych narzędzi artysty. Niezależnie od tego co tworzy. To ta taka gorsza wiadomość. Na razie. Być może. 

 

Jednym z głównych zadań tych warsztatów z improwizacji tanecznej jest stworzenie Tobie i innym bezpiecznego miejsca do prób i eksperymentów. Niezależnie od tego, z jakiego poziomu startujesz. Te lekcje tańca nie wymagają od Ciebie odwagi, ale na pewno pomogą Ci ją w sobie odkryć. Kawałek po kawałku. W swoim tempie. Porażki nie będzie na pewno, będzie za to pierwszy sukces. Bój się i działaj! Masz to w sobie.

 

Do zobaczenia!!! 😃

Chcesz otrzymać informacje o nadchodzących warsztatach?