Warsztaty z improwizacji, rozwoju artystycznego i kreatywności

Warsztaty improwizacji 

pytania i odpowiedzi

Uczymy improwizacji tanecznej w ramach serii warsztatów o nazwie „JA w tańcu - poziom Open”. Czasami, zanim się zapiszecie, macie pytania.

 

Oto najczęstsze z nich wraz z odpowiedziami. Przeczytaj, albo śmiało pytaj 😃 Odpowiadamy na maile, telefony, wiadomości na Facebooku, Instagramie. Na pocztówki nie. No, chyba, że przyszły z jakiegoś fajnego miejsca na świecie, które lubimy.

Na  początku każdej lekcji prosimy Was o zapamiętanie 3 ważnych zasad, które pomogą Wam się otworzyć na improwizowany ruch i w pełni skorzystać z zajęć:

  1. Naszym wspólnym celem jest pomoc, nauka i maksymalne uwolnienie kreatywności

  2. Każdy ma swoja drogę rozwoju artystycznego, indywidualne potrzeby i tempo.  Dlatego ocenianie siebie i porównywanie się z innymi jest pozbawione sensu i niepotrzebnie utrudnia Ci ten proces #PsychologiaTwórczości

  3. Na tych zajęciach nie ma złego ruchu. To, co tutaj się dzieje, jest Twoje i dla Ciebie. To, co robisz nigdy nie jest pomyłką lub porażką. Jest próbą i eksperymentem, który w odpowiednim czasie zaprowadzi Cie w ciekawe i właściwe miejsce! #ProcesInkubacji

Do rzeczy

Dla kogo są te lekcje?

Dla wszystkich, którzy tańczą. Nie ważne jaki taniec (high heels, hip hop, balet, batchatę, krakowiaka - wszystko wszystko). Nie ważne jak długo. 

 

Dla początkujących: nie odkładaj w czasie włączenia improwizacji do swojego rozwoju jako tancerz. Improwizacja nie wymaga perfekcyjnej techniki, ale świetnie wpływa póżniej na jej łatwiejsze przyswajanie! Zobaczysz, im prędzej oswoisz się z improwizacją, tym szybciej zauważysz jej pozytywne działanie.

 

Dla bardzo zaawansowanych, którzy zjedli zęby na tańcu, albo np. są instruktorami: tak, warto przyjść. Szczególnie jeżeli czujesz, że gdzieś po drodze zgubiła się trochę Twoja radość z tańca i tworzenia - mamy nadzieję, że dzięki naszym warsztatom z improwizacji na nowo ją odkryjesz. Tchniesz w swój taniec i w swoją technikę zupełnie nowe życie. Bo być może z czasem sprawy wjechały trochę w rutynowe tory.  Nigdy nie jest za późno, aby to zmienić. Na naszych lekcjach z improwizacji uświadomisz sobie, jak duuuużo jeszcze ekscytujących i nieznanych barw, dróg, emocji i doznań w tańcu jest potencjalnie przed Tobą do odkrycia! #UmysłPoczątkującego

 

Dla wszystkich pomiędzy: nie myśl. Zrób to. Nie pożałujesz.

 

Oto najczęstsze powody, dla których osoby zapisują się na nasze lekcje z improwizacji.  Możesz przeczytać, ale pamiętaj: liczy się tylko Twój własny cel.

Jak wyglądają zajęcia?

Prowadzimy szkolenia w duecie Mario + Monika: zawodowy choreograf + mentor branży kreatywnej.  To sprawia, że uczestnicy naszych warsztatów osiągają lepsze efekty:  rozwijają się szybciej i wielowymiarowo.

 

  • Każde zajęcia to zestaw ćwiczeń rozwijających Twoją wyobraźnię twórczą i ruchową.

  • Dotykamy też m.in. zagadnień z psychologii twórczości. Pokazujemy jak działa nie tylko nasza świadomość ciała, ale też nasz…mózg. I oczywiście rolę serca i pasji w sztuce ❤️  

  • Pokazujemy, jak czerpać inspirację taneczną z innych dziedzin życia i  sztuki.  

  • Generalnie, wychodzisz od nas z taką wiedzą i doświadczeniami, które procentują nie tylko w tańcu!

 

Na zajęciach jest dużo ruchu i tańca. Przeplatamy go chwilami skupienia i uwagi na innego rodzaju ćwiczeniach, kawałku wiedzy czy refleksji i wymianie doświadczeń.

Możesz przyjść na jedne warsztaty i na pewno się na nich odnajdziesz, możesz przyjść na kolejne moduły i na pewno nie będziesz się nudzić! Każda lekcja wnosi coś nowego!

Kiedy kolejny termin warsztatów?

W Krakowie staramy się robić kursy tańca z improwizacji przynajmniej raz w miesiącu. W innych miastach - różnie.  Najlepiej zapisać się na nasz newsletter - wtedy otrzymasz powiadomienie o miejscu i terminie.

Ile trwają warsztaty z improwizacji tanecznej?

Zazwyczaj 3 h. Doświadczenie pokazuje, że to najbardziej optymalny czas: przy krótszych nie zawsze idzie przekazać najistotniejszą wiedzę i wskoczyć w artystyczny flow. Przy dłuższych - zmęczenie daje już trochę o sobie znać. Tak, robimy w trakcie przerwy - krótkie, średnio raz na 1h.

Jak mam się do tych zajęć z improwizacji przygotować?

Przede wszystkim liczy się to, aby przyjść z otwartą głową i pozytywnym nastawieniem. Nie osądzać siebie, nie porównywać się z innymi. Po prostu otworzyć się na ruch i dobrą zabawę. W reszcie będziemy Ci pomagać i Ciebie wspierać.

 

A po warsztatach: zobacz nasze materiały video i poczytaj nasze wpisy na blogu. Piszemy je dlatego, aby nasi uczestnicy mogli cały czas się rozwijać i iść do przodu. W tańcu, ale też poza nim.

Z rzeczy praktycznych: ubierz się wygodnie. Możesz tańczyć w butach sportowych lub skarpetkach.  Buty na obcasie odpadają. Weź wodę.

Czy wystarczą mi jedne zajęcia czy muszę przyjść na serię?

Każdy 3h blok zajęć z improwizacji ma swoją myśl przewodnią i jest osobnym, zamkniętym tworem. Możesz przyjść na tyle zajęć, na ile potrzebujesz - to Ty najlepiej ocenisz, czy wystarczą Ci jedne takie warsztaty, czy też może warto zostać na nich stałym bywalcem.

 

 

Pamiętaj: kreatywność (a więc i umiejętność improwizacji!) jest jak mięsień: ćwiczona, rośnie!! 😃💪

Jak idziesz na siłkę po raz pierwszy, czy oczekujesz od siebie, że zrobisz martwy ciąg z 100 kg na sztandze? ;-). Albo że od razu przebiegniesz maraton? No właśnie.

Brak mi odwagi. Nie wiem czy nie dam plamy na tych zajęciach. I tym podobne.

Widzisz, odwaga to jedno z najważniejszych narzędzi artysty. Niezależnie od tego co tworzy. To ta taka gorsza wiadomość. Na razie. Być może. 

 

Jednym z głównych zadań tych warsztatów jest stworzenie Tobie i innym bezpiecznego miejsca do prób i eksperymentów. Niezależnie od tego, z jakiego poziomu startujesz. Te zajęcia nie wymagają od Ciebie odwagi, ale na pewno pomogą Ci ją w sobie odkryć. Kawałek po kawałku. W swoim tempie. Porażki nie będzie na pewno, będzie za to pierwszy sukces. Bój się i działaj! Masz to w sobie.

 

Do zobaczenia!!! 😃

Chcesz otrzymać informacje o nadchodzących warsztatach?

Obserwuj

  • YouTube - Biały Krąg

©2020 by Bold Move